tpetty374 tpetty374
  • 02-12-2021
  • Mathematics
contestada

Haley bought 2.5 pounds of almonds for $16.20. How much did she pay per pound for the almonds?

Respuesta :

rsophiar20
rsophiar20 rsophiar20
  • 02-12-2021

Answer:

0.15432098765

Answer Link

Otras preguntas

MediSecure Labs uses the weighted-average method in its process costing system. The following data are available for one department for September. Percent Compl
Will give Brainliest if you help me with this!
geometry/ trigonometry. please help!!!!
question for 6th graders onlyWhat was the first ever air craft in space
I AM FAILING PLZ HELP ME ASAP A rectangular prism and its dimensions are shown in the diagram.
When the Wave gets Smaller in Size, What happens to the frequency (strength) of the wave ?
Please Help MATH!!!!!!!
plz help find the ration of the areas of the squares pqrs to that of abcd where pq=9cm and ab=5cm​
Can anyone help with this problem
Does anyone know the standard form of equation for (1,-6)​