dantolentino9163 dantolentino9163
  • 03-12-2021
  • Mathematics
contestada

A box of 12 popsicles cost 4.44 how much does it cost per popsicles

Respuesta :

luminefoxie luminefoxie
  • 03-12-2021

Answer:

$0.37

Step-by-step explanation:

4.44/12=0.37

Answer Link
sairya156 sairya156
  • 03-12-2021
Answer
$0.37
All you have to do is divide
4.44 to 12 which equals ur answer.
Hope this helps :)
Answer Link

Otras preguntas

Factor the expression completely. 24x-56
Guys I did my presentation and it was ok but I was nervous a bit
A 6-foot person standing 20 feet from a streetlight casts a 5-foot shadow. Two similar triangles are formed. One triangle is formed by the person and the shadow
DESPERATE WILL GIVE BRAINLIST AND THANKS Which area was not annexed by Germany? Question 3 options: East Prussia Albania Austria Rhineland
Why do you think matter changes its form based on temperature? In science explain
The Triple Entente and the Triple Alliance together triggered what event? A. Russian Revolution B. French Revolution C. World War I D. World War II
Put the equation 3y-4x=-6 into slope intercept form
Solve: 1/4 a = 4/15 ​
Sunland Company has $4050000 of 8% convertible bonds outstanding. Each $1,000 bond is convertible into 30 shares of $30 par value common stock. The bonds pay in
Two times the smaller of two consecutive even integers is 18 more than the larger.