jaaliyah26 jaaliyah26
  • 03-12-2021
  • Mathematics
contestada

buying 12 pencils for $3.00


buying 12 pencils for 300 class=

Respuesta :

tdunn24
tdunn24 tdunn24
  • 03-12-2021

Answer: 4

Step-by-step explanation:

Answer Link
RevyBreeze
RevyBreeze RevyBreeze
  • 03-12-2021

If Your trying to find the price of one pencil..

Answer:

4

Step-by-step explanation:

Pencil divided the cost

12/3 = 4

Answer Link

Otras preguntas

How many eights are there in 6 1/2
What is the difference between displacement and double displacement reactions?Write equations for these reactions?
What is a Mandala Autobiography?
Given the inequalities y > 5x-8 and y >3x+4, find the point that satisfies neither inequalities
2(n-3)=4n+1 this sucks not knowing the answer
One way to show that a statement is NOT a good definition is to find a _____ converse.conditional.counterexample.biconditional.
A construction contractor is purchasing granite tiles for a new kitchen floor. Each tile costs $5 and he wants to spend less than $1,500. The size of each tile
Why do Andhra Pradesh donot recive any snow fall during during winter months. PLEASE HELP.....EXAM TOMORROW
all fractions between 0 and 1/4
What do you mean by corrosion? How can you prevent it?