channelesparza
channelesparza channelesparza
  • 04-01-2022
  • Mathematics
contestada

A box of 24 spiral notebooks cost $3.60. What
s the cost of 1 notebook?

Respuesta :

liliannamiron
liliannamiron liliannamiron
  • 04-01-2022
0.15 cents just divide 3.60 by 24 hope this helps !
Answer Link
kennymashaney kennymashaney
  • 04-01-2022

Answer:

15 Cents each

Step-by-step explanation:

3.60 Divided by 24

Answer Link

Otras preguntas

Please help fast ASAP
Please help please need help ASAP
After 10 years, a 2000-dollar investment compounded annually has grown to 3600. What is the interest rate to the nearest whole-number percent?
-2 2/3, -5 1/3, -10 2/3, -21 1/3, -41 2/3 Which formula can be used to describe the sequence? A. f(x + 1) = –2f(x) B. f(x + 1) = f(x) C. f(x + 1) = f(x) D. f(x
Which of the following examples correctly uses the word similarly? (A.)Software programmers test their programs on various platforms. Similarly, video game mak
What is the meaning of the word iniquity
kiyo used wire fencing to form a border around a circular region in his backyard if radius of the circular religion was 5 yards what was the total length of the
Cannot figure out this question please help ASAP
Please someone help me answer
Which of the following best describes vertical integration? A. the control of production from raw materials to sale and production B. the destruction of an e