switchninja381 switchninja381
  • 01-02-2022
  • Mathematics
contestada

Sara bought a pack of 6 waters. It cost 3.96. How much did each water cost?

Respuesta :

janeforr06 janeforr06
  • 01-02-2022
66 cents each I have to add more characters so ignore this part
Answer Link

Otras preguntas

If a car travels at an average speed of x miles per hour, how far would the car travel in 90 minutes?
You have constructed a raft that is 2.00 m long, 2.00 m wide, and 0.100 m thick. Part A If the mass of the raft is 20.0 kg and your mass is 55.0 kg, how many 65
Porter's competitive strategies of cost-leadership and differentiation focus on ____ markets, while the cost-focus and focused-differentiation strategies focus
what statement is true of the two molecules blow glucose and fructose
Can you redact this image
Josh makes $6916.67 per month. It is recommended to keep your housing budget between 25% 30% of your monthly income, how much can Josh afford for rent? Josh can
You are a project leader directed to provide the leadership of your organization with a potential idea(s) to increase productivity (select a specific organizati
Shi Huangdi brought together the military and economic administration of all the territories. What kind of government did he establish? A) republican B) d
3. Before you attempt to change a tire yourself, you should A. put on a pair of gloves B. read your vehicle owner's manual for any special directions or warning
What is number three