iDetectYT982 iDetectYT982
  • 01-02-2022
  • Mathematics
contestada

Selena buys 4 peaches that weigh 1 pound in all. Each peach weighs the same amount. Peaches are on sale for $2.24 per pound.

Respuesta :

rbartlow2806 rbartlow2806
  • 01-02-2022

Answer:

4 ounces   IF...

Step-by-step explanation:

(16 ounces to a pound)

are they asking how much each peach weighs? (16/4=4)

Answer Link

Otras preguntas

What is 25% of $500.00? I think the answer is $475.00 Can someone verify if twenty five percent of 500.00 is $475.00
The ______ was established in 1943 to assist in the transition from a peacetime to a wartime economy ?
Does an owl have a backbone?
Does an owl have a backbone?
The ______ was established in 1943 to assist in the transition from a peacetime to a wartime economy ?
The ______ was established in 1943 to assist in the transition from a peacetime to a wartime economy ?
josh wanted to buy a bicycle but didn't have enough money. After josh told his troubles to sam slick, sam said,"I can fix that. see that fence? each time you ju
Forget the motor When im on the boat Think of the best time To buy a new coat What am I......?
What all the multiples of 81?
a lunch bill including tax, is divided among you and 5 friends. everyone pays less than $8.75. write and solve an inequality that describes the total amount of