maxvaz107
maxvaz107 maxvaz107
  • 02-02-2022
  • Mathematics
contestada

we can buy 32 ounces of lemonade for $6.08 How much does it cost per ounce.

Respuesta :

AlexHiar
AlexHiar AlexHiar
  • 02-02-2022

Answer: $0.19

Step-by-step explanation: divide 32 by $6.08

Answer Link

Otras preguntas

Who at one point was paying 80 percent of the cost of France's war effort during the French Indochina War? the Soviet Unionthe People's Republic of Chinathe Uni
name 5 consecutive integers where the middle one is 0
This is a test do not answer
What are the multiples of 9
A ferry approaches shore, moving north with a speed of 6.2 m/s relative to the dock. A person on the ferry walks from one side of the ferry to the other, moving
What is the factored form of 2x^3 + 4x^2 - x
Help me please on a math question?:) What are the steps for using a compass and straightedge to construct the bisector of ∠A? Image posted below Drag the steps
¿En qué año el castellano se hizo el idioma oficial de España? a. 1492 c. 719 D.C. b. 1200 d. 19 A.C.
Solve the inequality 25x + 12y + 4 <= 130
HELP ME PLEASE HAVING TROUBLE!