nokulungaziyanda999
nokulungaziyanda999 nokulungaziyanda999
  • 03-02-2022
  • Mathematics
contestada

dainelaa bought 125g of jellybean for 18,50 calculate the price per kilogram​

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-02-2022

Answer:148

Step-by-step explanation:

125g x 8 = 1000g

18.5x8=148

Answer Link

Otras preguntas

would you rather go back to school or stay home for the rest of the year with distance learning
What is the verb in this sentence? Jess runs every morning in the cow field. a. cow b. runs c. every d. field e. morning f. the g. in h. Jess
How many periods of transition elements are there in the periodic table
Step by step please will give brainliest
MA’s are often the link between the billing office and the what?
A parallel plate capacitor filled with air with plate area 2-cm2 and plate separation of 0.5 mm is connected to a 12 V batter and fully charged. The battery is
Based on this excerpt from the Japanese Constitution, which statement is CORRECT?
Nine negative third power in standard form
What causes a boat to float? My questions are super easy. So you can follow me if you like easy question.
What is it called when rainwater contributes to the flow of rivers and streams?