hgri5769
hgri5769 hgri5769
  • 03-02-2022
  • Mathematics
contestada

ez20 chaarecter long

ez20 chaarecter long class=

Respuesta :

fieryanswererft
fieryanswererft fieryanswererft
  • 03-02-2022

Answer:

24 oz has the lowest cost per ounce.

Step-by-step explanation:

12 oz ---> $2.49

1 oz --> $2.49/12

1 oz --> $0.2075

14 oz --> $3.15

1 oz --> $3.15/14

1 oz --> $0.225

20 oz --> $5

1 oz --> $5/20

1 oz --> $0.25

24 oz --> $4.56

1 oz --> $4.56/24

1 oz --> $0.19  ..........this is the lowest cost per ounce

36 oz --> $7.2

1 oz --> $7.2/36

1 oz --> $0.2

Answer Link

Otras preguntas

What is the theme for Kruppel Engels
Whic type of “cell” is the most commonly used to convert solar energy into electricity
Consider: 222× −322 = 33 6×922 Do you agree or disagree? _____________ Justify your choice:
when where lights bulbs made​
The following segment of DNA codes a protein. The uppercase letters represent exons, the lowercase letters introns. Draw the pre-mRNA, the mature mRNA and trans
3.Your broker faxed to you the following information about two semiannual coupon bonds that you are considering as a potential investment. Unfortunately, your f
AASwdrf5gf6gf6fgtgtgtgtggg6dgg
For positive acute angles A and B, it is known that sin A= 45/53 and cos B= 20/29. Find the value of sin (A-B) in simplest form. HELPP. no work needed I just n
What is the past perfect tense of "I walked to the store yesterday"
Xjjxjxjotdriskrsktstkstkstksglwglwtlwltwtldlts