goku207143
goku207143 goku207143
  • 02-03-2022
  • Mathematics
contestada

A package of orange juice contains 96 fluid Ounces and costs $5.29. What is
the unit price per ounce?

Respuesta :

oseanavuso
oseanavuso oseanavuso
  • 02-03-2022

Answer:

5 cents

Step-by-step explanation:

$5.29 ÷96  = 0.05510416

Answer Link

Otras preguntas

at what age did mr crabtree begin working at a factory
A) Analyze how each of the following factors contributed to western settlement from 1854 to 1890. Desire for natural resources Federal government policies Te
Please help!!! ASAP Assignment: Calculate the percentage composition of Sodium Carbonate (Na2CO3). List and explain the steps you need to calculate this
I got a few more pls help
Complete the proof. Drag and drop the expression to correctly complete the proof of the polynomial identity (x−y)2+4xy=(x+y)2.
shortly explain about life style hilly and terai resin of nepal​
if 4 is the constant of proportionality is this equation correct? y = 4x + 2​
write any two rules of hockey​
Hi im new here. What is wrong with this sentence? List three things.
answer this maths question.