marlenegaylah2 marlenegaylah2
  • 04-03-2022
  • Mathematics
contestada

1. If I can buy 3 pounds of grapes for $7.00, how much will 12 pounds cost?

Respuesta :

promsovantithmolika0 promsovantithmolika0
  • 04-03-2022
7*4= $28 (hope this help!)
Answer Link
krisdylarson3 krisdylarson3
  • 04-03-2022
So 3 times 4 is 12 so 7 times 4 is 28 so the answer should be $28.00 but
Answer Link

Otras preguntas

6. If you you apply a force of 30 N to the left to and object and your friend applies a force of 20 N to the right. What is the net force on the object?
You run a 3 mile race. How many inches did you run? Show work
PLS ANSWERWhat did the Edict of Milan accomplish?It ended civil wars in the Roman Empire.It established four districts in the Roman Empire.It legalized the Chri
How do Emerson's central ideas about solitude and nature reflect transcendentalism? Emerson’s ideas urge people to seek religion for guidance in communing with
What is the scale factor of this dilation? 1/2 3/5 1 2/3 2
Travel 23 miles in 30 minutes what is speed miles per hour
The substance formed by a chemical reaction is the________​
What is the term for having two leaves?
17n – 5n2 + 2n3; n = -1 I need help plz
Which scenario is best represented by the equation y = 8x?Haddie spent $8 on one hairbrush.Mike bought books that cost $8 each. Georgia has as many pennies as S