gibsonaliciaj gibsonaliciaj
  • 01-04-2022
  • Mathematics
contestada

12 ounces for
$
8.09

dollars per ounce

ounces per dollar.

Respuesta :

navorhies
navorhies navorhies
  • 01-04-2022
1.5$ per ounce :)))))
Answer Link

Otras preguntas

What is one-fourth of four sevenths
Regular exercise can help to _______ depression. a. cure b. diagnose c. decrease d. increase
A runner's torso should be completely stretched and lean slightly forward when running. t/f
What happened to Native American civilizations after Europe’s discovery of the New World?
Create a data set that has five values. The mean of the data set should be 34.
The hydrosphere is the sphere containing all of the earth's water in all of its forms, including _____, _____, and _____.
A piano trio is made up of a. a piano, violin, and cello. b. three pianos. c. a piano, organ, and pianoforte. d. a piano, violin, and viola.
What kind of architecture expressed a desire to reach to the heavens.
What is the seventh term of the sequence 1, 3, 9, 27, ...? 81 243 729 2187
The language you use in discussing a serious topic is called _____. formal usage informal usage slang usage