kmoonwater88
kmoonwater88 kmoonwater88
  • 01-02-2017
  • Mathematics
contestada

You bought a magazine for $4.44 and some candy bars for $3.88 each. You spent a total of $16.08. How many candy bars did you buy?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 01-02-2017
U bought 3 candy bars

Answer Link

Otras preguntas

write the ratio of 1/7 yards to 3/5 yards in simplest form please i really need help
how many times does 96 go into 195
The ratio of shoes sold to sandals was 5:2.If there were 40sandals sold,how many shoes were sold?
Which is greater 6.76 or 6.759
what is 4.81 times 10 to the third power
How did the Federalists secure support for the new constitution?
What is the LCM of 40 and 15?
Why is 12 (m+n) equivalent to 12m + 12n
the perimeter of the top of a desk is 54 inches . if the length of the desk is 15 . what is the is the width of the desk
a machine can fill 650 bottles in 25 minutes. What is the unit rate at which the machine fills the bottles?