loverodriguez25
loverodriguez25 loverodriguez25
  • 01-02-2017
  • Mathematics
contestada

you can buy 3 sandwiches for $4.95 or 4 sandwiches for $6.72. find the unit rate for each which is the better buy?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 01-02-2017
Unit rate for  3 sandwiches will be $1.65

Unit rate for 4 sandwiches will be $1.68

The 3 sandwiches deal is a better .

Answer Link

Otras preguntas

the products of restriction digestion can be visualized by gel electrophoresis, which separates fragments based on their size.
common noun and proper noun
law of conservation of momentum
excess reagent definition
what is a libreria de viejo and where are they found
how to know when eggs are done boiling
why do we celebrate easter
brussels is in which country
geography on the flag of angola, the symbol with a half circle shape is part of three symbols, collectively chosen to relate to the flag of what former county?
where is notre dame college