jamarmcmann
jamarmcmann jamarmcmann
  • 01-02-2017
  • Mathematics
contestada

Kelly buys 11 pens for $8.25. What is the cost of 18 pens?

Respuesta :

Rocket2703
Rocket2703 Rocket2703
  • 01-02-2017
Divide 8.25 by 11 and you'll get 0.75. So after that multiply that by 18 and you should get 13.50 and that's your answer.
Answer Link
nterry1279
nterry1279 nterry1279
  • 20-10-2018

Answer: 13.50 i took test



Answer Link

Otras preguntas

Capital resources are goods made by people and: A)scarce B)are divided among members of society. C)used to produce other goods and services.
How did radio shape modernism in the 1920s?
When graphing a linear inequality, what does a dashed boundary line indicate? these are my choices for this question. A. The solution does not include any of t
what is a field force that is used to generate electricity
what do safety symbols look like? what do they mean? provide at least three examples.
the perimeter of a triangular plot of land is 2400 ft. the longest feet is 200 ft less than twice the shortest. the middle side is 200 ft less than the longest
A pitcher on a baseball team has pitched 12 2/3 innings. What is the number of innings written as a decimal?
Why does the maple tree produce wood strong enough to use as furniture?
what does a verb phrase contain?
If the coordinates of a polygon graphed in the first quadrant with one vertex on the origin are (0,0), (a,0), (a,a), (0,a), then what is the most precise name f