ka4ssR5oxandancher ka4ssR5oxandancher
  • 03-02-2017
  • Mathematics
contestada

If ten pounds of apples coast $4.90 what would be the price per pound

Respuesta :

xphenomx
xphenomx xphenomx
  • 03-02-2017
4.9 divided by 10 equals $.49 per pound
Answer Link

Otras preguntas

Henry can ride his bike 23 miles in 2 hours. The store is six miles away. About hoe long should it take Henry to ride his bike to the store?
does a solution have to involve a liquid? explain.
I am a polyhedron. I am a prism. my two bases are hexagon. my two other faces are rectangles.
Video club A charged $10 for membership and $3 for movie rental. Video Club B charges $15 for membership and $2 per movie rental. For how many movie rentals wil
Each verb below, one noun does not go with it. Which one? 1/ discover ( the truth, a cure, DNA, gold ) 2/ make ( cars, a discovery, a phone call ) 3/ tell ( hel
if a pH of water is 5.3 then 4.3 is it 1.0 less acidic 1.0 less basic
Which of the following is x⁴ + y⁴ identically equal to? (A) (x² + y²)(x + y)(x - y) (B) (x² + xy + y²)(x² - xy + y²) (C) (x² + √2xy + y²)(x² - √2xy + y²) (D) (x
Factor the polynomial 6b^2-17b+10
Can you give me the order of Biomes from coldest to hottest please?-tundra-taiga-temperate deciduous forest-temperate grassland-temperate woodland (chaparral)-d
Who is SohCahToa Joe? on Csi geometry:trigonometry I need the answers.