meg6623
meg6623 meg6623
  • 04-02-2017
  • Mathematics
contestada

Greg bought four notebooks for $6.40. what is the price in dollars of one notebook?

Respuesta :

Gidwn Gidwn
  • 04-02-2017
Simply divide 6.4 by 4. You get $1.6 as the price of one notebook. 
Answer Link
none11
none11 none11
  • 04-02-2017
do 640 divided by four
Answer Link

Otras preguntas

Which ballad convention does Dudley Randall use in “Ballad of Birmingham”?
Which rational number is least? 0.66, -4/5, -6/7 or -0.6
Which of the following is NOT a means of advertising on websites? a. air time b. banner ads c. cookies d. pop-ups
What are the solutions to 4x^2 +25=0
Who was an astronomer during the Renaissance? Raphael Niccolo Machiavelli Johannes Kepler Mansa Musa
Given the formula K = LMN, what is the formula for M? a. M = KL/N b. M = K/LN c. M = LN/K d. M = LNK
What is John Steinbeck’s purpose in writing the essay "Symptoms"
Who has the record for the longest filibuster, 24 hours and 18 minutes in 1957? A. Wayne Morse B. Robert Byrd C. Strom Thurmond D. Huey Long
what ethnic group became dominant in eastern europe
Read the question. When was the United States Constitution signed? This is an example of what type of question? A- Think and Search B- Author and You C-