KazimT722111 KazimT722111
  • 01-11-2022
  • Mathematics
contestada

oranges cost $3.42 for 9 pounds at this rate how much would 12 pounds cost ?

Respuesta :

KenziU698678 KenziU698678
  • 01-11-2022

9 pounds of oranges cost $3.42 . At this rate the amount 12 pounds will cost will be greater than 9 pounds.

Answer Link

Otras preguntas

What is the solution to the system of equations y= -5x +3 y=1
The caste system in India was characterized by
What social problems needed to be addressed in the United States in the late 19th and early 20th centuries
The ozone layer protects life on Earth by absorbing harmful ultraviolet radiation. The ozone layer is located between 17 kilometers and 35 kilometers above Eart
The regular price of an item is $65. The item is on sale with a discount of $8.What is the discount rate
A(n) __________ character is a character with few traits and who is not impacted by plot events.
How to describe a dragons teeth ? make it as describe as possible. need it for a story plz help !!!!
A substance that contains hydrogen that may be replaced by a metal is a/an
What type of bond is formed between metal ions and nonmetal ions? a-metallic b-ionic c-covalent
A depression in the ground due to a cave collapse or acidic water dissolution of limestone is called a A. stalagmite. B. cave. C. stalactite. D. sinkhole.