criswell91
criswell91 criswell91
  • 01-03-2017
  • Mathematics
contestada

28 grams in an ounce so if each gram costed 20$ how much money would you make?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 06-03-2017
the answer is 560. So I hope this helps you.
Answer Link

Otras preguntas

Help!! Image attached, will put most brainliest
Stress-induced eating is risky, as it increases fat in the __________, which is a predictor of heart disease in men and women.
Need help little confuse
While a nurse is teaching a client with diabetes about food choices, the client states, "i do not like broccoli." which food should the nurse suggest to substit
which equation, in point-slope form, represents a line with m= -4/7 that goes through the point (-1, 4)?A) y-4= -4/7(x+1)B) y+1= -4/7(x-4)C) y-1= -4/7(x+4)D) y+
Imagine that you're standing in a large room when a loud noise is made. You begin hearing a series of echoes. Which characteristic of sound best explains what
How many openings are in the digestive system of flatworms?
find the following using the given polygon. please help me ASAP
An oxygen atom with a charge of (+2) has ______________________. a. two more protons than the neutral atom b. two fewer protons than the neutral atom c. two mor
What made the middle ground a distinctive region of north america?