H1yaj0uliafuKayloriB H1yaj0uliafuKayloriB
  • 03-03-2017
  • Mathematics
contestada

Sarah was trying to decide what kind of cat food to buy at the store. smiley cat costs 7.90 for 10 pounds. purr plus cost .85 per pound. which brand is the better buy?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-03-2017
Smiley's cat that is 7.90 for 10 pounds. Because purr plus in total of 10 pounds is 8.50
Answer Link

Otras preguntas

George Sand – Souvenirs de 1848. L'impôt est destiné à prendre un peu du trop de chacun pour donner beaucoup à tous. Ainsi, c'est peu que de payer le huitième d
the length of a rectangle is twice its width. If the perimeter of th r rectangle is 60 in, find its length and width
Can you conclude that the parallelogram is a rhombus, a rectangle, or a square? Explain​
solve for (x): First, let’s find the discriminant ((b^2 - 4ac)) to determine the nature of the solutions: Coefficient of (x^2): (a = -1) Coefficient of (x): (b
The temperature was 40° at 2 pm. By 8 pm, the temperature had dropped to 2°. Find the percent of decrease in temperature.
who is the audience for “the “not everyone should go to college’ argument is classist and wrong
how do i get the AI tuter to work
Identify the vertex of each parabola. Tell whether it is minimum or maximum. PLEASE HELP!!!
How can get (FREE)Internet access at home
Mrs. Harrell bought 24 packs of pencils. Each pack had 24 pencils. She gave 6 pencils to each of her 23 students and put 12 pencils in each of her 5 learning ce