cupcakegirl12345
cupcakegirl12345 cupcakegirl12345
  • 04-03-2017
  • Mathematics
contestada

Unit cost $6 for 10 pens

Respuesta :

KermitTheRebelFrog
KermitTheRebelFrog KermitTheRebelFrog
  • 04-03-2017
10 pens are six dollars.
Answer Link
Аноним Аноним
  • 04-03-2017
The answer is .60
or 60 cents.

$6 divided by 10 = .60 or 60 cents
Answer Link

Otras preguntas

How to calculate percentile.
Describe the relationship between the atmosphere and the geosphere regarding the movement of carbon.
the parent function f(x)=log^5x has been transformed by reflecting it over the x-axis stretching it vertically by a factor of two and shifting it up three units
1. What kinds of diseases and infections is Dana worried that Alice might get? In kindred
Circle A’s circumference is 3 times the value of Circle B’s Area. Find Circle B’a radius. Circle A’s diameter is 27. Formulas = A=(pi)r^2 and C=(2pi)r^2 Leav
Describe how to transform the graph of f(x) = ⎜x⎟ to obtain the graph of the related function g(x). Then draw the graph of g.
Please fill in chart!!!!!!! Love yall <3 NO LINKS PLEASE
disadvantages and advantages of playing game
if you watch demon slayer add me in friends
The substances on the left side of a chemical equation are called the: Select one: a. Ingredients b. Reactants c. Components