barbie312
barbie312 barbie312
  • 03-05-2017
  • Mathematics
contestada

Manuel bought 17 pounds of flour for $7. How many dollars did he spend per pound?

Manuel bought 17 pounds of flour for 7 How many dollars did he spend per pound class=

Respuesta :

jakeclauss17 jakeclauss17
  • 03-05-2017
.41 dollars a pound
.25 dollars an hour
Answer Link

Otras preguntas

If 98 is a composite or prime
Write a polynomial that fits the description: A third-degree polynomial with leading coefficient -4
I need to know what to put in the blanks.
Which of the following is a skill that would contribute to someone’s academic identity? A. researching B. marketing C. negotiating D. networking
Kevin is an insurance salesman. When he sells a policy, he makes 20 percent of the policy premium (P) up front; then each year the policy is active, he receives
In Microsoft Word, you can change the look of paragraphs by:
a gene in a type of bacteria when the ses bacteria reproduce asexually this mutation can only be inherited by
What is an example of providing positive feedback in communication
125 tickets were sold for the jazz band concert for a total of $1,022. Students tickets cost $6 each, and general admission tickets cost $10 each. How many of e
Ella el vestido con la blusa