Daniel3666733727 Daniel3666733727
  • 05-07-2017
  • Mathematics
contestada

What is the unit rate per bottle if a pack of 24 bottles of juice sells for $9.60

Respuesta :

Arkconic
Arkconic Arkconic
  • 05-07-2017
Ok 9.60*24 equals what?
Answer Link
Kenny1272
Kenny1272 Kenny1272
  • 29-09-2020

Answer:

The answer is 0.40 cents I got you arkconic

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

What are three metrics used to define consistent network application availability?
Which of the following is true about pure substance?
A 6-month limited warranty. This warranty guarantees that Creative will cover any costs that arise due to repairs or replacements associated with defective prod
Why did her parents choose to move when Ruby was just four years old?
What percentage of students time is spent not in school or sleeping A 58% B 42% C 13% D 16%
what is the efficiency of a machine?​
4. During free fall which of the following statement is true (1 Point) The only acting force is gravity, air resistance is neglected The only acting force is ai
List and explain please help me
Which of the following is not a characteristic of a healthy relation?
What is the job of proteins in the plasma membrane? A. Transport materials across the membrane B. Prevent all solutes from leaving the cell C. There are no pro