joli2020
joli2020
03-08-2017
Mathematics
contestada
Please explain your answer
Respuesta :
texaschic101
texaschic101
03-08-2017
3.57 / 14 = 0.255 = 26 cents per oz
2.04 / 8 = 0.255 = 26 cents per oz
Both cost the same per oz <=
Answer Link
michaelray560
michaelray560
03-08-2017
The answer is C
take 3.57/14 to find the price for one ounce
Repeat 2.04/8
The answers are the same meaning that they both cost the same per ounce
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 42+ )
Otras preguntas
give me a sentence that has the words prosper and profit
A worker in a sunglass factory can make 50 frames or 100 lenses per day. There are 90 workers. How many workers should make lenses?
What does the fact the pi is irrational indicate about it'd decimal equivalent
evaluate -a. a=2.2 need help
describe the relationship between the value of a dollar and the value of a dime
convert to a scientific notation 860,000,000,000 =
what place value would i put 805 tens in
What is the GCF of 32 and 48
using exactly four 4s and any operations write an expression to equal the number 3
Identify the type of sentence.I caught a cold after I spent a week visiting my grandchildren.simple sentencecompound sentencecomplex sentence