jadaross132
jadaross132 jadaross132
  • 05-08-2017
  • Mathematics
contestada

Someone please answer this for me

Someone please answer this for me class=

Respuesta :

kphung76127
kphung76127 kphung76127
  • 05-08-2017
Each gallon costs $1.25
$15/$1.25 each= 12 gallons
Final answer: C
Answer Link
queenlho queenlho
  • 05-08-2017
15/1.25 =C.12 that would be the answer
Answer Link

Otras preguntas

The pressure, P, of a gas varies inversely with its volume, V. Pressure is measured in units of Pa. Suppose that a particular amount of gas is initially at pres
Specifically, how were the scablands of eastern Washington created?
El ministro de economía, (1) que trabaja en el presupuesto local, está muy preocupado. Las razones (2) por las cuales está así son las mismas (3) quienes tenía
Help! ASAP Which of the following is a circular wave?
PLEASE HELPPP ANALOGY- - Continental drift: theory of landmass movement as mechanism: A. sea- floor spreading B. fossil evidence C. paleomagnetism C. Mid- oc
Mast cells play what key role in initiating an immune response?
how life would be different in the 1920s?​
2 Points What is one of the characteristics of a strong theme?
Which of the following types of evidence is the most unreliable criterion for dating an artwork? -Documentary Evidence. -Stylistic Evidence. -Internal Eviden
Find the circumference of the circle with the diameter of 26ft use 3.14