makaylatate13 makaylatate13
  • 04-09-2017
  • Mathematics
contestada

A six pack of juice sells for 3.60 how much does each juice cost

Respuesta :

texaschic101
texaschic101 texaschic101
  • 04-09-2017
3.60 / 6 = 0.60....so each juice costs 60 cents
Answer Link

Otras preguntas

would you buy or make a card for your teacher when it is Teacher's Day ? Why?​
Write a paragraph about one of the articles that includes details about the tone and word choice. America’s space program does not get the attention it once did
Is there any place on Venus humans could live? Explain.
What did eighteenth-century German and Scots-Irish immigrants to the middle colonies have in common?
Mrs. Lubek exercises her horse by walking him around a circular track. The distance from the edge of the track to the center of the circle is 150 ft. If Mrs. Lu
Suppose now the packet is 1,500 bytes, the propagation speed on all three links is 2.5 · 108 m/s, the transmission rates of all three links are 2 Mbps, the pack
Explain everything you want is on the other side of fear by jack canfield
A cube is made of 27 smaller cubes. How many faces will the solid have if two corner small cubes are taken out?
________ is the study of matter and the energy that causes matter to combine, break apart and recombine in everything living and non-living.
Her past acomplishments and thorough knoledge of management techniques make her the ideal canidate for the position. Which of the following is the best revisio