lxah123 lxah123
  • 04-09-2017
  • Mathematics
contestada

David buys 6 pencils for £1.20. How much would 4 pencils cost him.

Respuesta :

fifisibaii
fifisibaii fifisibaii
  • 04-09-2017
Well euro dollars are 1.19 per us dollar so if u divide a us dollar into 6 u get .16 then multiply that by 4 u get .66 cents
Answer Link

Otras preguntas

Which sentence uses a participial phrase as an adjective? A) The boys said they wanted to go hiking this weekend. B) Jumping on the trampoline is Olivia's favo
what is 4 3/4 ÷ 3 1/2 in simplest form?
what was the overall result/outcome of World War 1? Provide evidence.
Part b which of the isoelectronic pairs you determined above has the same electron configuration?
The temperature inside a fridge was -25 degree celcius, The temperature outside was 26 degree celcius . Calculate the difference
Colonial opposition to the stamp act was stronger than opposition to the sugar act because
8 = 3x + 6y Solve the equation for y
what is 230000 in standard form
Is key lime pie considered a lipid?
which gods festival was the cause for developing dramatic performances