mahrahajjaj
mahrahajjaj
01-10-2017
Mathematics
contestada
What is the unit price for thecans
Respuesta :
Аноним
Аноним
01-10-2017
reading from the left unit prices are :-
9 / (2*24) = $0.19 , 10 / (4*12) = $0.21 and 9 / (3*12) = $0.25
The cheapest cans are from Shop Smart Thats the one he should buy from.
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 53+ )
Otras preguntas
An icon in a document preset that looks like the play button on a YT video, what type of document is the preset meant to be used for? Film and Video Print Cu
The Paston letters are excellent examples of which of the following? A) essential canonic works B) primary source documents C) spontaneously composed prose D)
You take 150 you had kept under your mattress and deposit it in the bank account. Supposed this $150 stay in the banking system as reserves and bank hold reserv
how many valence electrons does chlorine have ?
1) List two equivalent fractions for 2/8. One number 1 I don’t know where to start
Aubree had 30 apples.kennyell gave her 50 MORE apples. How many apples does Aubree have left?
3/4 of the class like dogs. 1/6 of the class like cats. what fraction of the class like either cats or dogs?
Which of the following describes an effect of total war? A Soldiers fight using new technologies. B Families can only use specific amounts of certain foods.
Steve rings up an item that costs $650. After sales tax, the total is $702. What is the sales tax percentage? Write your answer using a percent sign (%).
what was the spark of the american revolution