labenton8 labenton8
  • 03-09-2015
  • Mathematics
contestada

If 200 beads cost 48 dollars how much does 25 cost

Respuesta :

ayah1
ayah1 ayah1
  • 03-09-2015
200 beads = $48, so 48÷200 = $0.24, which is the cost of one bead.

If the cost of 1 bead is $0.24, then 25×0.24 = $6

25 beads cost $6
Answer Link

Otras preguntas

which of the following is an example of a buffer?hemogoblinsaltmetalplasma
Which question might be historian investigate what happened?
How can you determine if two ratios are equivalent?
How does the king of Salem influence the boy’s journey? A. Melchizedek teaches the boy about his Personal Legend and gives him the opportunity to pursue it. B.
What does Mark Twain satirize in this excerpt from "The £1,000,000 Bank-Note"? It was a lovely dinner-party of fourteen. The Duke and Duchess of Shoreditch, a
The viral infection hepatitis a can be most effectively controlled if ?
what is 9x + 2x- 3 simplified
Read this excerpt from A Raisin in the Sun: WALTER. What's the matter with you all! I didn't make this world! It was give to me this way! Hell, yes, I want me
30 POINTS! I NEED HELP
A lock is numbered from 0-49. Each combination uses three numbers in a right, left, right pattern. What is the total number of possible combinations for the l