blackqueen1029
blackqueen1029 blackqueen1029
  • 02-11-2017
  • Mathematics
contestada

strawberry candy cost 3¢ more than lollipops.

sarah pays 54¢ for 2 strawberry candies and 4 lollipops.

write an equation and solve for your variable.

Respuesta :

rfisher23nms
rfisher23nms rfisher23nms
  • 02-11-2017
The answer is 54 divided by 4
Answer Link

Otras preguntas

In the modern era, the equivalent practice of using the presidency as a bully pulpit (theodore roosevelt) could best be summed up in the phrase, "________."
name the four basic principles of the fitt formula
plz help me. i cant answer this
1 gallon of paint covers about 450 ft.² how many square feet will 1.5 gallons of paint cover
What literary device is used in Ophelia’s song from the play: “He never will come again / His beard was as white as snow,/All flaxen was his poll/ He is gone, h
Which expression has a positive quotient?
Could someone explain how to diagram these sentences? 1. To clean will require patience and endurance 2. Ms. Messy should scrub the floor beneath her kitchen ta
use three other sources to research and write a report on an issue from the book Bud Not Buddy
138 = n + 38A() 100B() 200C() 250D() 150
PLZ HELP ITS UGENT!! 1. What rights are protected by the 1st amendment (there are 5)? Are there any limitations? 2. What rights are afforded by the 2nd amendmen