m4yr46ut188oxdi7i m4yr46ut188oxdi7i
  • 02-11-2017
  • Mathematics
contestada

Mrs. Gonzalez buys a total of 32 crayons for her classroom. Each pack contains 8 crayons. How many packs of crayons does Mrs. Gonzalez buy ?

Respuesta :

JustCa11M3R3d
JustCa11M3R3d JustCa11M3R3d
  • 02-11-2017
4 packs of crayons she did buy.
Answer Link
DarkGrimm
DarkGrimm DarkGrimm
  • 02-11-2017
4 packs. Just do 32/8 and you get 4
Answer Link

Otras preguntas

Use the linear regression model ^ Y=-13.5x+857.78 to predict the y-value for x=31
Select the correct answer. Which function's domain consists of only real numbers greater than 3? ОА. f(x) = 3х O B. (a)= VI OC. f(x) = 3x + 4 OD. (t)= ve
Figure K is the result of a transformation on Figure J. Which transformation wouldaccomplish this?FigureFigureA translation 4 units left and 1 unit upA rotation
What is the solution to 4x+63 18?
What are the lines in the picture below called?DK60°BсO inclinesoppositessidesvertices
The mass of a paper clip is about __ kg
Identify the Sampling Method. Identify the sampling method (simple randomsampling, systematic sampling, convenience sampling, or stratified sampling) in the fol
if a=5x-2 and b=5x-22 , what is the value of x ?
Jakayla is thinking of a number. The number includes the digits 3,7 and 8 and rounds to 700 when rounding to the nearest hundred. what number could Jakayla be t
Onions are on sale at four different grocery stores. Which store offers thelowest unit rate for onions, in dollars per pound?$3.20• Farm Fresh:4 pounds• Mother