HaileyNicole56 HaileyNicole56
  • 02-12-2015
  • Mathematics
contestada

If a school bought 1,000 erasers as part of an order for supplies. The total cost of the erasers was $30. What was the cost for 1 eraser?

Respuesta :

DoublexD DoublexD
  • 02-12-2015
The cost of 1000 erasers was 30$, then one eraser would be 30/1000=0.03$
Answer Link

Otras preguntas

Sarah jumps rope to keep in shape. she jumps and average of 20 times in 15 sec. which of these describes her jump rate60 min per jump 80 jumps per min80 min per
Directions: Select two Amendments from the Bill of Rights and describe how these two Amendments?
can someone find the volume to this :)))
Skeletal muscles are involved in: A)Propulsion of a substance through a body tube B)Beating the heart C)Heat Production D)Movement of skin
Please figure these all out quick i do not understand i need it done asap
hello. what's 117-2? :)
Find the missing values in the ratio table. Then write the equivalent ratios. (pls help me fill out the rest!)
What is text to text, text to self and text to world meaning
85X10 What is the answer
History: Who was the first president?