parisowl5507 parisowl5507
  • 03-02-2018
  • Mathematics
contestada

A small box of raspberries costs $2. a large box of raspberries costs $6.the large box costs ? times as much as the small box

Respuesta :

shannonfayeatkovx2cr shannonfayeatkovx2cr
  • 03-02-2018
it costs 3 times as much and 6/2= 3
Answer Link

Otras preguntas

Ten friends are equally sharing 3 packs of baseball cards. How much of a pack will each friend get?
Please help me, thank you.
a square has a perimeter of 36 centimeters. find the length of each side.
An investment firm wants to create a billboard that displays an enlarged $1,000,000 bill. The actual size of the bill is 2.61 inches by 6.14 inches. If the bil
explain how the battle of the wilderness, the battle of spotsylvania, and the battle of cold harbor were related?
The energy related to the movement of molecules
Number 2 please I need help
What is the difference between a two dimensional form and a three dimensional one
Which statement best contrasts animal processing and animal production? A.Animal processing deals with the transportation of animals, while animal production d
Why does Benvolio beat down their swords? Why does Tybalt draw his sword and fight?