hamaadsha
hamaadsha hamaadsha
  • 04-02-2018
  • Mathematics
contestada

Ethan pays 52.80 for some more f the boxes work out the number of boxes he buys 1 box 2.40 2 4.80 and 5 12 10 24

Respuesta :

sqdancefan
sqdancefan sqdancefan
  • 08-02-2018
The pricing of the boxes seems to be consistently 2.40 per box. Ethan's cost is
.. 52.80 = 2.40 * (# of boxes)
.. 52.80/2.40 = (# of boxes)
.. 22 = # of boxes

Ethan has bought 22 boxes for 52.80.
Answer Link

Otras preguntas

6. 6.91.8 is 20% of what amount ? 7. What percent of 734 is 367? 8. What percent of 846 is 719.1?
How do aerobic bacteria differ from anaerobic bacteria? a. Aerobic bacteria are poisoned by oxygen and anaerobic bacteria are not. b. Aerobic bacteria do not ha
if 3 3\4lbs of candy cost $20.25, how much would 1 lb of candy cost
Discuss the order in which seed dispersal mechanisms could have evolved
Can you proofread my french homework? pt 2 :3thanks in advance!
Find the sine ratio of angle Θ. Hint: Use the slash symbol ( / ) to represent the fraction bar, and enter the fraction with no spaces. (4 points)
What is 10 4/5 - 2 1/5
What is the noble gas configuration of lithium? (li)?
Is ability to react with other substances a physical or chemical property?
Cell b10 contains a date, such as 9/1/2014. which formula determines how many days have passed between that date and the current date?