holdyngarrettozce8t holdyngarrettozce8t
  • 01-03-2018
  • Mathematics
contestada

A 1 1/2-pound piece of turkey costs $7.98. A 6-ounce package of the same sliced turkey costs $2.49. What is the difference in price per 3-ounce serving?

Respuesta :

laylaadak2005
laylaadak2005 laylaadak2005
  • 08-03-2018
I got $14.72. Hopefully this helped. Btw, I'm sorry that this question was answered so many days after it was asked. 
Answer Link

Otras preguntas

simplify by using fractional exponents sqrt mn
which of the following is not a way in which the hormone method of birth control prevent pregnancy
Maria types a 5 page paper in 40 minutes. At this rate, how many pages will she type in 136 minutes?
Please help? Will vote brainliest!!! when writing persuasively it is essential to use persuasive writing strategies. give an example of each and explain why wri
which change is an example of maintaining dynamic equilibrium?
Please help! Also explain why! Does the numerator have any effect on the domain of a rational function? Explain why.
Catabolic metabolism refers to pathways that break down compounds to smaller, simpler units. a. true b. false
Air is composed primarly of which of the following gases?
What type of clouds are most common in a hurricane?
John produced six times as many books as his brother. If their difference in production is 15, how many books did his brother produce