x999x x999x
  • 01-03-2018
  • Mathematics
contestada

24 loavs of bread cost $48. how much does 10 loaves cost

Respuesta :

tayloosinp4rkce
tayloosinp4rkce tayloosinp4rkce
  • 01-03-2018
let x =1 loave of bread 's cost

x=48÷24
=2
10 loaves cost
=10x
=10(2)
=20
Answer Link

Otras preguntas

Cuanto vale la y en matemáticas
The sum of 2.236 and 7.555.. must be : A) Rational B) Irrational C) An integer D) A whole number
What is this phrase in English? "Mi madre es muy inteligente."
PLEASE HURRY FAST!!! Jim is building a pen for his puppy. His puppy has an area of 127 square feet. Which is the best estimate for the number of feet of fencing
= A coat is reduced $24 from the original price of $400. What is the percent decrease? The price of the coat decreased by%. K
adeshinaquadrioluseg Don't look at this users questions they are literally all wrong Trash
why does bread dough is needed to be left for hours or a day before baking?​
(1) When we call someone “pig” or “swine,” we do not mean it as a compliment. (2) But pigs do not deserve to be used as a symbol for an insult. (3) They are pro
What is this phrase in English? "Mi madre es muy inteligente."
There are two temples, one on each bank of a river, just opposite to each other. One is 54m high. From the top of this temple angle of depression of the top and