aashay2329p52u8c aashay2329p52u8c
  • 04-03-2018
  • Mathematics
contestada

victor bought 15.6 pounds of paintballs.All together the balls cost 35.99 . About how much did the paintballs cost per pound

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 04-03-2018
35.99÷15.6=2.30705128205
rounded to $2.30 per pound

Answer Link

Otras preguntas

What percentage of the offspring would be expected to have the same phenotype as the parents ??
How does offspring have a genetic variation
jesse wants to buy some lettuce that sells for $0.69 per pound. a single head of lettuce weighs 13 ounces how much will one head of lettuce cost
Name the French novelist and poet, born in 1802, who was exiled to Jersey and who wrote about a hunchback
Give one example when it might be important to know how much gravitational potential energy is stored by an object. Why is it important?
Each pollen grain contains 2 sperm nuclei one is a _________
How did interpretations of the idea that all people have "unalienable Rights" change between the writing of the Declaration of Independence and today? A. In
What does Wilson say about what Americans should do and say about the war? (check all that apply)
help please!!! I need help
What was the effect on frequent fighting in the Middle East during the carter administration