reesecup0202 reesecup0202
  • 04-03-2018
  • Mathematics
contestada

At a grocery store a four-pack of yogurt costs $3.95. How much does each container of yogurt cost

Respuesta :

Tutiwolf
Tutiwolf Tutiwolf
  • 04-03-2018
99 cents if you round up the 7.
Ver imagen Tutiwolf
Answer Link
yp5652
yp5652 yp5652
  • 04-03-2018
about 99 cents or exactly 0.9875
Answer Link

Otras preguntas

F(x)=2x-4 G(x)=3x+1 What is h(x)=f(x)g(x)
Need help with question number 55
PLEASE ANSWER FIRST GETS BRAINLIEST What happens if a magnet is moved back and forth inside a coil of wire A. The magnet becomes electrified B. The coil becom
A person standing 1.20 m from a portable speaker hears its sound at an intensity of 5.50 ✕ 10−3 W/m2. HINT (a) Find the corresponding decibel level. dB (b) Find
When Susan B. Anthony quotes the preamble to the US Constitution in her speech "On Women's Right to Vote," which of the audience's emotions is she most likely a
. Complete the sentence. _____ is the topic, or key idea, that holds a story or poem together. Setting Plot Symbolism Theme
find the slope of line containing the given points. (3,-8),(1,4)​
if y=x+2 we’re changed to y=x-1 how would the graph of a new function compare with the first one
What is the difference between the field of sociology to the field of psychology
Can someone please help me with this math question involving transformation