Seudónimo Seudónimo
  • 03-02-2016
  • Mathematics
contestada

"Mary paid $2 for a bottle of Orange Juice" can this be expressed as a rate?

Respuesta :

NotTaylorSheppard
NotTaylorSheppard NotTaylorSheppard
  • 03-02-2016
What kind of rate? If it were written as a unit rate, I could be $2 per bottle, unless unit rate isn't the rate you want.
Answer Link

Otras preguntas

A teacher pays $39 for 10 books.What is the unit price of each book?
2a+6a=-24what is a? and how do I get the answer?
Jamie walks from a bright room into a dark room. it will take about ________ minutes for her rods and cones to fully adjust to the dark.
What is the length of xy?
People who use innovation do not accept the cultural goals of their society but do accept the approved means for achieving these goals.
Help Please I Can't Fail. Look at the following numbers: − 4, −1, 0, 4 Which pair of numbers has a sum of 0?
What is the primary muscle used in a dumbbell incline bench chest press?
Subtract these polynomials. (3x^2-2x+5)-(x^2+3)
The ________ proposes that the struggle for power and competition for wealth is desirable because it improves people's lives. select one: a. structural-function
What landmarks of greek (hellenic) culture would you consider the most significant as examples of "classicism?"?