kieranbrooks13p6k14q kieranbrooks13p6k14q
  • 02-04-2018
  • Mathematics
contestada

In 2012 electricity cost 15p per unit.
A family used 3729 units.

In 2013 electricity cost 17p per unit.
The family used 3506 units.

How much more did the family pay for electricity in 2013

Respuesta :

dannielle
dannielle dannielle
  • 02-04-2018
15*3729=55935 p

17*3506=59602 p

59602-55935=3667 p more than in 2012
Answer Link

Otras preguntas

You are helping a customer put a large item in his car. as you go out the door you notice a $20.00 bill on the ground . what woul you do? a. ask the customer i
Sarah added sugar to her iced tea, but it is not dissolving very quickly. Which can Sarah do to make the sugar dissolve faster?
Which choice shows the best way to join two independent clauses with a semicolon? My brother is a computer whiz; I can barely type my name. My brother knows
Emily dickinson dressed only in white later in her life. (points : 2) true false
Which of the following belief systems focused on the harmony and balance of nature, yin and yang? a. buddhism b. confucianism c. daoism d. hinduism
Why did Taft’s opponent in the 1908 presidential race claim that Taft was running two campaigns
what was the american economy like in the 18th century?
A bump and rob crime is:
What role do symbols play in a text? For what purpose do you think a poet uses symbols?
Express using egative exponents. 1/8