cynthiaphillips cynthiaphillips
  • 03-04-2018
  • Mathematics
contestada

Sarah bought a 20 ounce jar of strawberry jam for 4 dollars. What is the unit price

Respuesta :

lillianwtg
lillianwtg lillianwtg
  • 03-04-2018
it costs $0.20 per ounce
Answer Link

Otras preguntas

What phase of the menstrucal cycle is associated with fertility?
What is the result of converting 0.74 hours into minutes?
A district manager rewards sales teams based on overall sales generated in a month. The data for earnings are shown in the table, where Low represents the lowes
The main difference between heat and temperature is the temperature is Solely dependent on the
Choose the linear inequality that describes the graph. The gray area represents the shaded region
Find the limit of the function algebraically. limit as x approaches negative nine of quantity x squared minus eighty one divided by quantity x plus nine.
Can someone please help me!!! ASAP!! SOS!!!.... =( find the following using the given polygon
Voy a cortar el césped __________ no voy a limpiar mi casa porque no tengo mucho tiempo. pero cuando si porque
Which equation can be used to calculate the area of the shaded triangle below? A rectangle with length of 10 feet and width 6 feet. A diagonal cuts the rectang
Write the number in scientific notation.0.00000184