AriannaBunnyB
AriannaBunnyB AriannaBunnyB
  • 04-04-2018
  • Mathematics
contestada

Help with 44 please and show work

Help with 44 please and show work class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 04-04-2018
The total cost for tomatoes is $32; 8 * 4 =32. The amount of onions is 3 pounds; 6 / 2 =3. Unit rate for peppers is $3 for 1; 15 / 5 = 3.
Answer Link

Otras preguntas

What is 6√ / 5√ in simplest radical form?
When Miss Ginny from "Nameless, Tennessee" looks at the narrator's truck he writes "It had worried her from the first as it had my mother. 'I hope you don’t get
how can I answer this question?
The bridge problem how can the group cross the bridge in 17 minutes
what were the economic, social, and political problems the United States faced at the end of the Civil War
What does messenger RNA do during protein synthesis? Full explanation, please, I will give 50 points.
Eric and Charles are on their high school track and field team. Eric is participating in hurdles and the javelin. For every 5 hours that Eric spends practicing
Greg is running a marathon. While running, he should drink 22 ounces of water per hour. If he runs for 5 hours, how much water should he drink? A. 32 ounces
Why were the articles of confederation created the way they were?
Why is collective joy important in society?